zbójeckie grzane

ZBÓJECKIE GRZANE RUMOWE 1LZbójeckie Grzane Rumowe to wyjątkowe połączenie znanego, korzennego smaku Zbójeckiego Grzanego z aromatem o smaku rumowym. Podawane na gorąco przyjemnie rozgrzewa dając bogaty smak, a w powietrzu roztacza przyjemny korzenno-rumowy zapach. Jego wyjątkowe walory smakowe są wynikiem idealnego połączenia wina z soku gronowego z naturalnymi aromatami. Doskonale komponuje się z atmosferą chłodnego wieczoru przy kominku, a także jako towarzysz śniegowych atrakcji. Zbójeckie Grzane Rumowe rozgrzewa organizm chroniąc go przed wyziębieniem oraz dostarcza wyjątkowych doznań smakowych. Serwować na gorąco najlepiej w kamionkowych kubeczkach.

 

 

Rozgrzewa, dezynfekuje, chroni przed demonami – dokładnie tak samo jak ponad 500 lat temu. Historia grzanego wina sięga średniowiecza. Napój nazywano wtedy Ypocras lub Hipocris – na cześć Hipokratesa. Do Polski grzaniec trafił najprawdopodobniej z Niemiec wraz z rycerzami zakonu św. krzyża, którzy sprowadzali ogromne ilości przypraw korzennych do Malborka.

W dawnych czasach grzaniec był uważany wyłącznie za godny stołów najbogatszych: pańskich, królewskich i biskupich. Dlatego to przede wszystkim oni raczyli się wyśmienitym grzanym winem , skutecznie chroniąc organizm przed infekcjami.

Od samego początku napój miał właściwości rozgrzewające. Szczególnie w czasie zimy jego spożywanie służyło utrzymaniu dobrego zdrowia. Współcześnie grzaniec wciąż skutecznie rozgrzewa organizm czy też po prostu poprawia nastrój. Jego najlepszą reprezentacją jest Zbójeckie Grzane, grzane wino o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

strony internetowe łódź

 

 

 


SERWIS DLA OSÓB PEŁNOLETNICH