zbójeckie grzane

ZBÓJECKIE GRZANE MALINOWE 1L / 250MLZbójeckie Grzane Malinowe to wyjątkowe połączenie znanego, korzennego smaku Zbójeckiego Grzanego z aromatem o smaku malinowym. Podawane na gorąco – rozsiewa w pomieszczeniu przyjemny zapach przypraw, dając jednocześnie doznania węchowe i smakowe. Doskonałe na chłodne wieczory przy kominku. Zbójeckie Grzane Malinowe wyśmienicie smakuje zimową porą jako towarzysz śniegowych atrakcji. Serwować na gorąco najlepiej w kamionkowych kubeczkach.


 

Rozgrzewa, dezynfekuje, chroni przed demonami – dokładnie tak samo jak ponad 500 lat temu. Historia grzanego wina sięga średniowiecza. Napój nazywano wtedy Ypocras lub Hipocris – na cześć Hipokratesa. Do Polski grzaniec trafił najprawdopodobniej z Niemiec wraz z rycerzami zakonu św. krzyża, którzy sprowadzali ogromne ilości przypraw korzennych do Malborka.

 

W dawnych czasach grzaniec był uważany wyłącznie za godny stołów najbogatszych: pańskich, królewskich i biskupich. Dlatego to przede wszystkim oni raczyli się wyśmienitym grzanym winem , skutecznie chroniąc organizm przed infekcjami.

 

Od samego początku napój miał właściwości rozgrzewające. Szczególnie w czasie zimy jego spożywanie służyło utrzymaniu dobrego zdrowia. Współcześnie grzaniec wciąż skutecznie rozgrzewa organizm czy też po prostu poprawia nastrój. Jego najlepszą reprezentacją jest Zbójeckie Grzane, grzane wino o niepowtarzalnym smaku i aromacie.


strony internetowe łódź

 

 

 


SERWIS DLA OSÓB PEŁNOLETNICH