zbójeckie grzane

ZBÓJECKIE GRZANE KORZENNE W KARTONIKUZbójeckie Grzane Korzenne zostało wyprodukowane według starannie opracowanej receptury. Jego wyjątkowe walory smakowe są wynikiem idealnego połączenia naturalnych aromatów o smaku wina grzanego i przypraw korzennych. Doskonale komponuje się z atmosferą chłodnego wieczoru przy kominku. Wyśmienicie smakuje zimową porą jako towarzysz śniegowych atrakcji. Zbójeckie Grzane Korzenne przyjemnie rozgrzewa organizm chroniąc go przed wyziębieniem oraz dostarcza wyjątkowych doznań smakowych. Serwować na gorąco najlepiej w kamionkowych kubeczkach.

 

 

Rozgrzewa, dezynfekuje, chroni przed demonami – dokładnie tak samo jak ponad 500 lat temu. Historia grzanego wina sięga średniowiecza. Napój nazywano wtedy Ypocras lub Hipocris – na cześć Hipokratesa. Do Polski grzaniec trafił najprawdopodobniej z Niemiec wraz z rycerzami zakonu św. krzyża, którzy sprowadzali ogromne ilości przypraw korzennych do Malborka.

W dawnych czasach grzaniec był uważany wyłącznie za godny stołów najbogatszych: pańskich, królewskich i biskupich. Dlatego to przede wszystkim oni raczyli się wyśmienitym grzanym winem , skutecznie chroniąc organizm przed infekcjami.

Od samego początku napój miał właściwości rozgrzewające. Szczególnie w czasie zimy jego spożywanie służyło utrzymaniu dobrego zdrowia. Współcześnie grzaniec wciąż skutecznie rozgrzewa organizm czy też po prostu poprawia nastrój. Jego najlepszą reprezentacją jest Zbójeckie Grzane, grzane wino o niepowtarzalnym smaku i aromacie.

strony internetowe łódź

 

 

 


SERWIS DLA OSÓB PEŁNOLETNICH